Od zwycięstwa 2016 rok rozpoczęli tenisiści stołowi Dekorglassu Działdowo. Podopieczni Piotra Kołacińskiego w meczu 12. kolejki Wschodzący Białystok Superligi zgodnie z oczekiwaniami pokonali Palmiarnię Zielona Góra 3:0, skutecznie rewanżując się zespołowi z Ziemi Lubuskiej za porażkę na inaugurację sezonu.

Do czwartkowego spotkania obydwa zespoły przystąpiły bez swoich największych gwiazd. W szeregach miejscowych zabrakło jednego z czołowych zawodników ligi – Tang Penga a w ekipie gości nie wystąpił Japończyk Taku Takakiwa.

Mecz otwierający 2016 rok we Wschodzący Białystok Superlidze przebiegał pod dyktando gospodarzy, którzy oddali swoim rywalom z Ziemi Lubuskiej zaledwie jednego seta. Jego autorem był w pierwszej partii dnia Miroslav Horejsi, który uległ swojemu rodakowi – Jiri Vrablikowi 1:3. W pozostałych dwóch pojedynkach pewne triumfy odnosili zawodnicy Dekorglassu. Najpierw Patryk Chojnowski w trzech setach pokonał Lucjana Błaszczyka, a następnie Xu Wenliang przypieczętował triumf działdowian, wygrywając z Kamilem Nalepą 3:0.

Dzięki wygranej nad Palmiarnią, Dekorglass Działdowo zrównał się punktami w tabeli z Olimpią-Unią Grudziądz. Obydwa zespoły mają aktualnie po 29 „oczek”. Ćwierćfinalista Ligi Mistrzów swój mecz 12. kolejki rozegra w piątek ze Strzelcem Frysztak i wszystko wskazuje na to, że grudziądzanie dopiszą do swojego dorobku łatwe trzy punkty. Z 15 punktami na koncie po czwartkowym spotkaniu pozostaje zespół z Zielonej Góry, który plasuje się na ósmej pozycji.

Dekorglass Działdowo – Palmiarnia Zielona Góra 3:0
Jiri Vrablik – Miroslav Horejsi 3:1 (5:11, 11:3, 12:10, 11:6)
Patryk Chojnowski – Lucjan Błaszczyk 3:0 (11:8, 11:3, 12:10)
Xu Wenliang – Kamil Nalepa 3:0 (11:9, 11:5, 11:7)