Zawodnicy ZKS Palmiarni już w czwartek rozegrają drugą kolejkę LOTTO Superligi tenisa stołowego. Nasza drużyna uda się do Grodziska Mazowieckiego na mecz z tamtejszą Dartom Bogorią.

Gospodarze meczu w pierwszej kolejce pewnie pokonali na wyjeździe Zooleszcz Gwiazdę Bydgoszcz 3:0, a w całym meczu przegrali tylko dwa sety. Zielonogórzanie w pierwszej kolejce ulegli we własnej hali ekipie Energa Manekin Toruń 2:3. Zespół z Mazowsza po nieudanym poprzednim sezonie gruntownie przebudował skład na te rozgrywki i okazał się królem na rynku transferowym. Nowi zawodnicy to: 26 w rankingu ITTF grecki defensor Gionis Panagiotis, 40 w rankingu ITTF Singapurczyk Gao Ning, Japończycy Chen Kazuhiro i Yoshida Masaki. Skład uzupełniają doskonale znani polskiej publiczności Koreańczycy z południa Oh Sang Eun, Yeoung Youngsik oraz Polacy – były zawodnik ZKS Daniel Górak i Zbigniew Grześlak. W pierwszym meczu sezonu grodziszczanie wystąpili w składzie: Górak, Gionis i Yoshida. Najprawdopodobniej w takim samym zestawieniu zobaczymy ich w czwartkowy wieczór. Drużyna z Ziemi Lubuskiej wystąpi w takim samym składzie jak w meczu z Toruniem. Ze sztabu szkoleniowego ZKS nie słychać, aby zespół miał wzmocnić Taku Takakiwa. Drużyna z Mazowsza jest uważana za głównego faworyta ligi. Obie drużyny mają zupełnie odmienne cele. Bogoria chce odzyskać tytuł i powalczyć w Lidze Mistrzów. Nasi myślą o środku tabeli i bezpiecznym utrzymaniu. Wytypowanie zwycięscy czwartkowego meczu nie będzie trudne. Moim zdaniem każda zdobycz punktowa ZKS-u będzie sukcesem.

Serdecznie zapraszam do oglądania transmisji z meczu na stronie.www.superliga.com.pl Początek meczu o godzinie 18:00 w czwartek 15 września.