Kolejne emocje związane z występem ZKS Palmiarni w Superlidze Wschodzący Białystok tenisa stołowego. 6 października przeciwnikiem będzie KS Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki. Zespół gości zajmuje obecnie drugie miejsce w tabeli z taką samą ilością punktów co ZKS – 5 pkt.

Dartom to bardzo utytułowany zespół, od dekady nie schodzi z podium drużynowych Mistrzostw Polski. Trzon zespołu Bogorii stanowią: Daniel Górak – aktualny indywidualny Mistrz Polski, Jakub Kosowski – były indywidualny Mistrz Polski, Paweł Fertikowski – czołowy zawodnik Polski oraz doświadczeni Koreańczycy Oh Sang Eun – medalista olimpijski i pozyskany przed sezenom Jung Youngsik. Warto zaznaczyć że Bogoria w tym sezonie jeszcze nie skorzystał z usług Azjatów.

ZKS Palmiarnia rozpoczął sezon z wysokiego C. Najpierw sprawił niespodziankę pokonując we własnej hali faworyzowany Dekorglass Działdowo, a następnie poszedł za ciosem na wyjeździe i pokonał Kolping Frac Jarosław. U progu sezonu nasi zawodnicy prezentują się bardzo dobrze. Japończyk Takakiwa jest liderem drużyny, Lucjan Błaszczyk jest jak wino – im starszy tym lepszy, a Miro Horejsi prezentuję solidną formę w każdym meczu. W tym meczu emocji nie powinno zabraknąć gdyż Górak i Fertikowski w przeszłości reprezentowali barwy zielonogórskiej drużyny i na pewno będą chcieli się przypomnieć publiczności z jak najlepszej strony. Na ławkach trenerskich zasiądą koledzy, którzy kiedyś stanowili o sile ZKS-u. Andrzej Kopecki po stronie gospodarzy i Tomasz Redzimski po stronie gości. Patrząc na tabelę mecz powinien być to bardzo zacięty obfitujący w wiele ciekawych akcji.

Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków plastikowej piłeczki do hali CRS w Zielonej Górze 6 października na godzinę 18:00.