Palmiarnia Zielona Góra wykonała ważny kroku ku zwycięstwu w Grupie Spadkowej LOTTO Superligi. Dzisiaj wygrała na wyjeździe z Petralaną TTS Polonią Bytom 3:2. Świetną serię w singlu Patryka Chojnowskiego przerwał Japończyk Taisei Matsushita.
Gospodarze prowadzili 2:1 po triumfach Patryka Chojnowskiego z Kamilem Nalepą 3:1 i Wanga Lichena z Mateuszem Zalewskim 3:1. W międzyczasie były zawodnik zielonogórskiego klubu Jakub Perek przegrał z Taiseiem Matsushitą 1:3.
W czwartym singlu spotkali się liderzy, Patryk Chojnowski (9 wygranych z rzędu w grze pojedynczej) i Taisei Matsushita, bratanek Kojiego Matsushity, znakomitego obrońcy, brązowego medalisty MŚ w deblu z 1997 roku.
W pierwszym secie Japończyk prowadził 8:4, a w kolejnych 5 akcjach lepszy był 2-krotny Mistrz Paraolimpijski. Ostatecznie to jednak Taisei Matsushita zwyciężył 11:9. Drugiego seta miał pod kontrolą Polak. A w decydującym górą był ponownie Azjata.
W deblu zwyciężyli Kamil Nalepa i Mateusz Zalewski 2:1, chociaż przegrywali 0:1. W trzecim zawodnicy Palmiarni wyszli na prowadzenie 8:5, a w tym momencie Wang Lichen zepsuł serwis. Goście wygrali do 5.
Podopieczni trenera Lucjana Błaszczyka zdobyli 2 punkty, a łącznie mają już 24 i awansowali na 1 miejsce w Grupie Spadkowej, premiowane awansem do play-off.
Bytomianie dopisali 1 pkt, a w sumie zgromadzili 23. Są jednak w trudnej sytuacji, bowiem pozostały im tylko dwa spotkania – z klubami z Zamościa i Torunia.
Petralana TTS Bytom – Palmiarnia Zielona Góra 2:3
Patryk Chojnowski – Kamil Nalepa 3:1 (5:11, 11:8, 11:8, 13:11)
Jakub Perek – Taisei Matsushita 1:3 (7:11, 6:11, 11:8, 5:11)
Wang Lichen – Mateusz Zalewski 3:1 (8:11, 11:8, 11:4, 11:2)
Patryk Chojnowski – Taisei Matsushita 1:2 (9:11, 11:8, 9:11)
Jakub Perek/Wang Lichen – Kamil Nalepa/Mateusz Zalewski 1:2 (11:5, 8:11, 5:11)