Zajmujący szóste miejsce w tabeli Wschodzący Białystok Superligi zespół Palmiarni Zielona Góra we wtorkowy wieczór zmierzy się z czerwoną latarnią rozgrywek – Odrą Metraco SA Miękinia. Gospodarze z Ziemi Lubuskiej liczą na pewną wygraną i dobry występ przede wszystkim Jorgena Perssona.

Doświadczony Szwed, który ma w swojej bogatej kolekcji mnóstwo medali najważniejszych światowych imprez, we wtorek po raz pierwszy w tym sezonie założy koszulkę zielonogórskiej drużyny. Persson zastąpi w składzie Palmiarni dobrze radzącego sobie w najlepszej polskiej lidze tenisa stołowego Taku Takakiwę. Dodatkowo skład ekipy z Ziemi Lubuskiej uzupełnia Miroslav Horejsi i Lucjan Błaszczyk.

Zajmująca ostatnie miejsce w ligowej tabeli Odra Metraco SA do Zielonej Góry nie jedzie w roli faworyta. Słabe wyniki beniaminka z Dolnego Śląska sprawiają, że zespół prezesa Jerzego Wieczorka czeka w tym sezonie trudna walka o utrzymanie. Mimo tylko dwóch punktów wywalczonych w czterech meczach Wschodzący Białystok Superligi, gracze Odry Metraco SA pokazali niejednokrotnie, że potrafią walczyć z największymi tuzami ligi.

W ligowej tabeli wtorkowych rywali dzielą tylko trzy punkty, jednak to zielonogórzanie odnieśli dwa triumfy nad Dekorglassem Działdowo i Kolpingiem Frac Jarosław. Gracze z Dolnego Sląska są z kolei jedyną ekipą we Wschodzący Białystok Superlidze, która jeszcze nie wygrała meczu. Beniaminek zapisał co prawda na swoim koncie dwa „oczka”, ale zdobyte za dwie porażki 2:3 z Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki i Politechniką Rzeszów.

Początek wtorkowego starcia w zielonogórskiej hali o godzinie 18. Wyniki na żywo z tego meczu będzie można śledzić na żywo na oficjalnej stronie Polskiej Superligi Tenisa Stołowego www.superliga.com.pl a transmisję live znajdziecie na www.drzonkow.net

Mateusz Przybył / www.superliga.com.pl