W piątek 9 grudnia zawodnicy ZKS Palmiarni rozegrają wyjazdowe spotkanie 8 kolejki Lotto Superligi. Na mecz udadzą się do Rzeszowa z tamtejszym Fibrain G2A ASZ Politechnika Rzeszów.

W poprzedniej kolejce Rzeszowianie przegrali w Bydgoszczy 2:3 i aktualnie zajmują 9 miejsce w tabeli z 9 punktami na koncie po siedmiu meczach. Zielonogórzanie wygrali przed własną publicznością z Lęborkiem 3:1, a punkty zdobyli Lucjan Błaszczyk 2 i Miroslav Horejsi 1. Aktualnie są na 11 miejscu z 6 punktami zdobytymi w 8 meczach. Obie drużyny walczą o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Gospodarze piątkowego meczu dysponują bardzo wyrównanym składem. Rosjanin Lakeev Vasily, Tajwańczyk Sun Chia Hung oraz Polacy Mateusz Gołębiowski i Mistrz Polski z 2016 roku Tomasz Lewandowski. Skład naszej drużyny będzie taki sam, jak w spotkaniu z Pogonią Lębork: Lucjan Błaszczyk, Miroslav Horejsi i Marco Golla. Dla graczy ZKS-u jest to kolejny ważny mecz w dolnej części tabeli. Każdy przywieziony punkt ze stolicy województwa podkarpackiego będzie sukcesem. Mimo wszystko wierzę, że ZKS rozegra dobry mecz i po raz pierwszy w tym sezonie odniesie zwycięstwo na wyjeździe. „Inżynierowie” w tegorocznych rozgrywkach spisują się w kratkę. Potrafili ograć faworyzowane Działdowo, a dwie kolejki później ulegli graczom z Lęborka. Gracze z Winnego Grodu powoli budzą się z jesiennego snu, na który zapadli. Ostatnie zwycięstwo z Pogonią Lębork powinno podnieść morale drużyny. Do dobrej formy wraca kapitan Lucjan Błaszczyk i to on być może będzie motorem napędowym zielonogórzan.

Mecz zostanie rozegrany w piątek 9.12.2016 r. o godzinie 18:00 w Rzeszowie. Kibiców zapraszamy do śledzenia transmisji za pośrednictwem oficjalnej strony superligi: www.superliga.com.pl