Po trzech dniach (18-20.09.2015r.) zmagań zakończył się IV Międzynarodowy Turniej Tenisa Stołowego Dzieci i Młodzieży – Mini Drzonków Cup 2015. W piątek poznaliśmy najlepsze zespoły w turnieju drużynowym. W sobotę i w niedzielę rozgrywany był turniej indywidualny. Nasi zawodnicy zdobyli 9 medali. Uwaga. Klasyfikacja generalna „indywidualne” w załączniku poniżej!

Po złoto sięgnęli: Aleksandra Górna w juniorkach i Kamil Nalepa w kategorii juniorów. Srebrne medale wywalczyli: Łukasz Wachowiak w juniorach, Jakub Jankowski w kadetach i Filip Krzywniak w młodzikach, a po brązowe krążki sięgneli: Grzegorz Felkel i Hubert Lubin w juniorach, Jakub Krzywniak i Andrzej Kopecki w kadetach. W turnieju udział wzięło blisko 200 uczestników. Każdy zawodnik rozegrał średnio w przeciągu trzech dni 18 gier. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom. Miejsca I – IV były nagradzane okolicznościowymi medalami i nagrodami rzeczowymi(okładziny, deski, ręczniki, pokrowce).

Turniej drużynowy Mini Drzonków Cup zgromadził 45 zespołów dziewcząt i chłopców w czterech kategoriach wiekowych, reprezentujących 28 klubów z Niemiec, Luksemburga, Węgier i Polski. Uroczystej dekoracji dokonywał nasz MISTRZ – Lucjan Błaszczyk oraz sędzia główny dr Ryszard Kulczycki. W trakcie zmagań na 36 stołach, rozegrano blisko 500 pojedynków. Należy dodać, że po raz pierwszy rozegrano turniej trenerów, opiekunów(piątek wieczorem), seniorów, który cieszył się sporym zainteresowaniem grających, ale również i młodzieży(kibice). W sobotę podczas bankietu(dziękujemy firmie Jefferson za przepyszne jedzenie – catering:), trenerzy, kierownicy ekip, rodzice (dziękuję bardzo mamom naszych zawodników za upieczenie ciasta i zrobienie sałatek) biesiadowali przy muzyce prowadząc wiele cennych rozmów, integrując się nawzajem. Podziękowania należą się organizatorom(cały sztab ludzi – wielkie dzięki!!!), ale również sponsorom tej imprezy, dzięki ich wsparciu impreza miała tak bogatą oprawę.

W szczególności dziękujemy:
Ministerstwu Sportu i Turystyki
Zarządowi Województwa Lubuskiego
WOSiR Drzonków
Firmie MODEST
Firmie TIBHAR
Firmie Jefferson Catering
oraz osobom prywatnym:
Piotr Kowalczyk oraz Tomasz Sroczyński

W załączeniu końcowe klasyfikacje turnieju indywidualnego.

Zobacz również zdjęcia:
Galeria – dzień trzeci – dekoracja turnieju indywidualnego
Galeria – dzień drugi – turniej indywidualny
Galeria – dekoracja turnieju drużynowego
Galeria – dzień pierwszy – otwarcie

 {sigallery}2015-09-20-minicup-logotypy{/sigallery}