W 9-tej kolejce (01.12.2015) Wschodzący Białystok Superligi nasza drużyna zagra w Toruniu z KST Energa-Manekin. To jedno z najciekawszych spotkać tej seri.

Jest to o tyle ciekawe spotkanie, że zapowiada bardzo wyrównaną rywalizację. Trudno wskazać na lidera. Palmiarnia zagra bez Joergena Perssona i Taku Takakiwy, którzy z założenia (ze względów finansowych) mieli wystąpić jedynie w kilku meczach pierwszej rundy, aby zapewnić bezpieczną pozycję w ligowej tabeli na zakończenie pierwszej rundy.

Cennych punktów bardziej potrzebują podopieczni Grzegorza Adamiaka, którzy na razie zdołali uzyskać tylko osiem oczek. Jeśli zespół Energi-Manekina chce wygrać mecz 9. kolejki, powinien zasięgnąć po Chen Weixinga, Cazuo Matsumoto i Konrada Kulpę, którzy na tę chwilę stanowią najsilniejszy skład. Mimo to, takie ustawienie nie daje nadal gwarancji na triumf we własnej hali.

Od początku sezonu w bardzo dobrej dyspozycji jest Lucjan Błaszczyk z ZKS Palmiarni. Były reprezentant Polski jest w stanie pokonać wszystkich graczy Energi-Manekina, więc można spodziewać się, że właśnie Błaszczyk jak i Miroslav Horejsi zagrają na pozycjach jeden i dwa. Najciekawiej zapowiada się konfrontacja kapitana gości z Zielonej Góry z obcokrajowcami, którzy tworzą skład Energi-Manekina, czyli z reprezentantem Brazylii Cazuo Matsumoto i Autriakiem Chen Weixingiem.

Na trójce w naszej drużynie wystąpi debiutujący w Superlidze – Łukasz Wachowiak(Kamil Nalepa startuje w tym czasie w MŚ Junioró we Francji), który prawdopodobnie zmierzy się z Konradem Kulpą.

Spotkanie 9. kolejki Wschodzący Białystok Superligi między KST Energą-Manekin Toruń a ZKS Palmiarnią Zielona Góra rozpocznie się we wtorek, 1. grudnia o godzinie 18:00. Mecz obejrzeć będzie można na żywo w Sportklubie, na www.superliga.com.pl oraz w aplikacji mobilnej Table Tennis Superliga Live.

źródło: superliga.com.pl