Już kolejny raz reprezentacja województwa lubuskiego uczestniczyła w Międzynarodowych Mistrzostwach Młodzieży w tenisie stołowym w Hasselt (Belgia). W dniach 13-16.05.2016 rozegrano 24 edycję tego turnieju.

W rywalizacji udział wzięło 523 zawodników z 13 krajów Europy (Belgia, Francja, Irlandia, Niemcy, Luksemburg, Holandia, Dania, Szwecja, Litwa,Szwajcaria, Austria, i Polska) reprezentujących 80 klubów lub reprezentacji swoich regionów. Zawody rozgrywane były w pięciu kategoriach wiekowych (żacy, młodzicy, kadeci, juniorzy, młodzieżowcy), dziewcząt i chłopców osobno.

Rywalizowano drużynowo i indywidualnie, na 6 halach sportowych na blisko 180 stołach. W tym zacnym gronie znaleźli się zawodnicy Zielonogórskiego Klubu Sportowego Drzonków wsparci zawodnikami Kadry Wojewódzkiej Młodzików.. Po trzech dniach zmagań, możemy pochwalić się 5 medalami.

W turnieju indywidualnym elite- żaków zwyciężył Alan Kulczycki zdobywając złoty medal.

W kategorii elite- młodzików srebrny medal wywalczył Filip Lewaszkiewicz. Srebro w rywalizacji kadetek zdobyła Paulina Gładka.

Filip Lewaszkiewicz, Filip Krzywniak i Alan Kulczycki w turnieju drużynowym w kategorii młodzików wywalczyli brązowy medal, a w kategorii kadetek po brąz sięgnęły Paulina Gładka i Julia Dobrowolska.

Turniej stał na bardzo wysokim poziomie. Zdobyte doświadczenie powinno zaprocentować w przyszłości dobrymi wynikami naszych młodych „pingpongistów” na arenie krajowej jak i międzynarodowej.

Zobacz zdjęcia…